۶ مزیت زندگی در آپارتمان

پس از ۶ عیب زندگی در آپارتمان تصمیم بر این شد تا ۶ مزیت زندگی در آپارتمان هم برای آشنایی با زندگی آپارتمان نشینی بیان شود. پس با ما تا ادامه مطلب همراه شوید.

مزیت مالی

یکی از مزایای زندگی در یک آپارتمان، جنبه مالی آن است. اگر به هر دلیلی توان خرید یک خانه ویلایی را ندارید خرید یا اجاره آپارتمان بهترین راه موجود است. اجاره آپارتمان عموما ارزان تر از وام مسکن برای خرید آپارتمان است. علاوه بر پرداخت کلی ماهیانه پایین تر، دیگر عوامل مالی مانند تعمیر و نگهداری و خدمات عمومی به دلیل فضای کوچکتر و مسئولیت کلی صاحبخانه در برابر یک مستاجر وجود نخواهد داشت یا به طور کلی پایین است.

نگهداری آپارتمان

همانطور که در مزایای مالی آمده، هزینه های تعمیر و نگهداری به طور کلی پایین است به دلیل اینکه مسئولیت به طور کلی بر عهده مالک است؛ فلذا مستاجر نگرانی های مالی برای پرداخت هزینه های تعمیر و نگهداری ساختمان ندارد.

متراژ ساختمان

متراژ آپارتمان به راحتی قابل محاسبه است. دانشجویان، زوج های جوان و افراد پا به سن گذاشته معمولا به دنبال پیدا کردن خانه هستند و داشتن یک اتاق نشیمن، اتاق خواب، حمام، آشپزخانه با متراژ مناسب یک مزیت محسوب می شود. این فضا نباید بزرگ و مجلل باشد، فقط باید احساس امنیت (حتی برای بچه ها) داشته باشد.

جامعه ارتباطی

دیگر مزیت خوب زندگی در آپارتمان این است که مفاهیم اجتماعی و ارتباطی را رواج میدهد، نزدیکی آپارتمان نشینی، احتمال ایجاد ارتباطات طولانی مدت را افزایش می دهد. به معنای واقعی آپارتمان نشینی باعث میشود افراد با هم تا مدت زیادی همسایه باشند!

ایمنی آپارتمان

یکی از نکات مثبت آپارتمان نشینی ایمنی بالای آن نسبت به خانه های ویلایی است. آپارتمان ها به علت تراکم جمعیتی و نزدیکی افراد به یکدیگر باعث ایجاد یک لایه امنیتی برای مسائلی همچون دزدی، موارد اورژانسی و… می شود.

دسترسی به امکانات

مجتمع های آپارتمانی به طور کلی با امکانات خاص مانند استخرها، سالن های ورزشی، فروشگاه های بزرگ و امکانات خشکشویی به طور مستقیم در محل و یا حداقل در نزدیکی شما ساخته شده است. اگر چه شما همیشه می توانید برخی از این امکانات را به خانه تان اضافه کنید.

اما یکی از بهترین نکات در مورد مجتمع آپارتمانی، نزدیکی  به هر وسیله ای است که شما نیاز دارید. فروشگاه های مرکزی خرید به طور کلی بر اساس نیاز مصرف کنندگان افتتاح میشود. مهم نیست که چه چیزی نیاز دارید چون یک مرکز خرید در نزدیکی شما وجود دارد.

به طور کلی، آپارتمان برای کسانی که میخواهند سریع تر خانه دار شود بسیار مناسب است. با توجه به مزیت مالی اجاره و بسیاری از مزایای اساسی، خرید یک آپارتمان یا اجاره آن انتخاب خوبی برای داشتن یک خانه است.

۱۳۹۷/۱۰/۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *