۶ راه آسان برای بهینه سازی فضا و استایل آپارتمان شما

از پایه شروع کنید

وقت آن رسیده است که تمامی اسباب و لوازم بی مصرفی که از آپارتمان قبلی خود آورده اید را دور بریزید. مخصوصا به عنوان یک شخص جوان خصوصا اگر دانشجو باشید این موضوع بسیار مهم و قابل اهمیت است که وقتی وارد آپارتمان جدید شدید اسباب و لوازم منزل قبلی را به فروش رسانده و یا با شخص دیگری معامله کنید یکی از دلایل اصلی این کار ایجاد روحیه و تنوع برای شما می باشد که باعث می شود با انرژی بیشتر به زندگی کردن بپردازید و از فضای تکراری و بی روح گذشته خود خارج شوید.

در مواجهه با زندگی روتین و روزانه خود واقع بین باشید

آیا شما در میر غذاخوری خود غذا می خورید و یا آیا صبحانه خود را به صورت کامل می خورید؟ خیر، شما می بایست بپذیرید که عادت های زندگی شما بخشی از زندگیتان هستند و هر روز به طور خودآگاه یا ناخودآگاه به آنها عمل می کنید در اینصورت می توانید بیشترین و کارآمد ترین استفاده را از هر اتاق آپارتمانتان داشته باشید. مثلا اگر میزی دارید که آن را به فعالیت خاصی اختصاص داده اید و در واقع هیچگاه به آن فعالیت نمی پردازید و از آن میز نیز استفاده نمی کنید همین حالا آن را دور انداخته و یا با اندکی تغییر آن را به فعالیت دیگری اختصاص دهید که هم کارایی آن بالا رود و هم در استفاده ار فضا صرفه جویی کرده باشید.

به هر اتاق یک طرح و نقش و نگار رنگی خاصی اختصاص دهید

 

اگر تعداد اتاق های آپارتمان شما محدود می باشد هر اتاق را به هر فردی که دارای شخصیت مجزا است بدهید. برای شروع از طرح های رنگی، فرش، قالیچه، کفپوش و…خاص استفاده کنید. این موضوع باعث می شود که وقتی از یک اتاق وارد اتاق دیگر می شوید فضای آن اتاق حس و حالی متمایز و ویژه را برایتان ایجاد می کند. بطوری که اگر خصوصیات اخلاقی شخص مورد نظر را از قبل بشناسید براحتی می توانید حدس بزنید که اتاقی که در آن حاضر هستید متعلق یه چه کسی است.

مبلمانی با ابعاد و اندازه مناسب را خریداری نمایید

مبلمان آپارتمان

مبلمان آپارتمان

مبلمانی را خریداری کنید که از نظر مقیاس و اندازه برای فضایی کوچک مناسب باشد . این موضوع نیازمند مقدار زیادی اندازه گیری و برنامه ریزی عاقلانه برای استفاده از فضا می باشد.

به نمایش گذاشتن آثار هنری

دکوراسیون آپارتمان

دکوراسیون آپارتمان

دیواری از خانه را به این کار اختصاص دهید و تا می توانید آثار هنری نظیر نقاشی و قاب عکس بر روی آن بیاویزید تا این تصور را برای افراد بوجود بیاورد که سقف اتاق بسیار بلند است.

استفاده از مبلمان در ابعاد و اندازه اصلی

مبل هایی که دارای ابعاد و اندازه بسیار کوچک هستند شاید در نگاه اول اینجور به نظر برسند که توانایی ایجاد تغییر و تحول را ندارند اما در واقع این مبل ها باعث می شوند که فضای اتاق از آنچه هست کوچکتر به نظر برسند.

۱۳۹۷/۰۹/۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *