۵ کار اشتباه در دکوراسیون منزل که باید متوقف شود

در این مطلب لیستی از کارهای اشتباه اما رایج در طراحی و دکوراسیون داخلی ارایه شده که بهتر است ضمن دانستن آنها از وقوع مجددشان جلوگیری کنید.

  1. مبل های حجیم

منظور از مبلمان حجیم همان مبل های بزرگ و غول پیکر قدیمی است که در اکثر خانه ها در زمان های قدیم دیده می شد. شاید در آن زمان وجود چنین مبل های غول پیکری فضای چندانی را اشغال نمی کرد اما امروزه با کوچکتر شدن اتاق ها و از میان رفتن خانه های ویلایی بزرگ، استفاده از چنین مبل هایی غیر منطقی و اشتباه می باشد.

در واقع به جای استفاده از مبل هایی غول پیکر و جاگیر می توان از گزینه های کوچکتر و مدرن تری استفاده نمود که علاوه بر اینکه می توانند همان تعداد نفراتی را که مبل های غول پیکر پشتیبانی می کنند پشتیبانی کنند از نظر ظاهری نیز بسیار شیک تر و ظریف تر بوده و فضای بسیار کمتری را اشغال می نمایند. در واقع استفاده از مبل هایی ظریفتر و کوچکتر به معنی کاهش تعداد صندلی و فضای نشستن نیست.

  1. نقاشی و قاب عکس های دیواری بزرگ

اغلب افراد بر این باورند که وجود نقاشی ها و عکس های خانوادگی بزرگ بر روی دیوار اتاق خانه یک قانون ضروری و غیرقابل تغییر است. کافی است تا همین حالا نگاهی به دیوارهای اتاق های منزلتان بیاندازید تا چندین مورد از این نقاشی ها یا قاب عکس های غول آسا و بی مفهوم را مشاهده کنید. حتما با نگاه به این تصاویر بزرگ اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند این است که چگونه می توان جای دیگری برای آنها پیدا نمود و حتی اگر جایی جدید را شناسایی کردید چگونه میتوان این قاب عکس های بزرگ را جابه جا کرد.

دقت داشته باشید که در صورت تمایل به خرید قاب عکس یا نقاشی های دیواری ابتدا زاویه دید سر خود را در هنگام نشستن بر روی مبل منزلتان بررسی کنید. بهترین گزینه برای خرید آن هایی است که وقتی روی مبل مینشینید بتوانید وسط تصویر را بدون نیاز به بالا یا پایین کردن سر خود در حالتی مستقیم مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که نقاشی ها یا قاب عکس های بسیار بزرگ می توانند توجه مخاطب را بخود جلب کنند و  باعث شوند که محیط خانه بسیار بسته و پیچیده و شلوغ به نظر آید. در نتیجه همواره باید توجه داشت که پیش از نصب یا خرید یک قاب عکس یا نقاشی دیواری ابتدا زاویه دید در هنگام نشستن بر روی مبل بررسی گردد.

  1. استفاده بیش از حد از لوازم گران قیمت و لوکس

یکی از تصورات رایج و اشتباه دیگر در دکوراسیون منزل استفاده بیش از حد از لوازم گران قیمت و کالاهای لوکس است. شاید استفاده از این کالا های قیمتی در نگاه اول جذاب بنظر رسد اما استفاده بیش از حد از این اقلام نیز جلوه چندان خوبی ندارد. در نتیجه ایجاد توازن بین کالاهای براق و لوکس با کالاهای مات و قدیمی تر بسیار مهم است. چرا که اغراق در هر کدام از این دو حالت می تواند موجب از بین رفتن تمرکز مخاطب و شلوغی بیش از حد گردد.

  1. تخت خواب هایی با اندازه هایی غیر متعارف

در طی چند سال گذشته تخت خواب ها و تشک ها از نظر ابعاد و اندازه دستخوش تحول و تغییرات بسیار زیادی شده اند که ذهن خریدار را درگیر خود می سازند. اما نکته مهم آن است که در خرید یک تخت خواب و تشک مناسب میبایست همواره به ابعاد و متراژ اتاق خواب نیز توجه نمود. در بسیاری از مواقع نیز مشاهده میشود که پس از خرید یک تخت خواب با ابعادی مناسب امکان انتخاب یک تشک مناسب برای آن بسیار سخت می باشد. چرا که تشک های امروزی در مدل ها و طرح ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند.

  1. گلهای مصنوعی

حتما شما هم در گوشه و کنار خانه ی خود هنوز هم گل ها و گیاه های مصنوعی قدیمی بسیاری دارید که قدمت و طول عمر برخی از آنها به بیش از ۱۰ سال می رسد. خبر خوب اینکه همین حالا باید از شر آن ها نیز خلاص شوید. گل های مصنوعی برای مدت محدودی قابل تحمل اند اما با گذر زمان دچار رنگ رفتگی شده و دیگر آن ظاهر قبلی خود را نداشته و بسیار بدنما می شوند. در نتیجه پیشنهاد می شود تا به جای آن بصورت هفتگی گل ها و یا گیاهان تازه و ارزان قیمتی تهیه کنید که هم از نظر رنگ و بو بسیار جذاب و بشاش بوده و هم با خرید آن بصورت هفتگی ظاهر و نمای جدیدی را به خانه خود هدیه کنید.

۱۳۹۷/۰۸/۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *