۵ فاکتور تاثیرگذار برای انتخاب موقعیت مکانی ملک

موقعیت مکانی مناسب می تواند تعاریف متفاوتی برای افراد مختلف داشته باشد با این وجود فاکتورهای اصلی و مهمی نیز هستند که به طور کلی ارزش یک خانه را مشخص می کنند. بسته به نیازها و تمایلاتتان ممکن است شما نخواهید خانه ای که دارای تمامی این فاکتورها باشد را خریداری نمایید که البته این موضوع خوبی است چرا که خرید یک ملک کاری بسیار مهم تر از یک سرمایه گذاری است. از این رو دفعات بعد که قصد خرید ملکی را داشتید فاکتورهایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را در نظر داشته باشید.

  1. مرکزیت

آن بخشی از شهر که شما برای زندگی و خرید ملک مورد نظرتان انتخاب می کنید بدون شک بر روی میزان هزینه ای که باید پرداخت کنید تاثیر می گذارد. زمین یک کالای محدود است از این رو شهرهایی نظیر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز و… که نسبت به بقیه شهرهای کشور توسعه یافته تر و پیشرفته تر هستند و رشد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… چشمگیر تری دارند از قیمت های بالاتری نیز برخوردارند و هرچه به مرکز شهر نزدیک تر شویم قیمت املاک نیز افزایش می باید.

  1. همسایگی و محله

انتخاب یک محله برای زندگی تا حد زیادی به انتخاب شخصی، خصوصیات فردی، علایق و… بستگی دارد. با این حال یک محله‌ی واقعا مناسب و خوب دارای یکسری فاکتورهای تعیین کننده میباشد: دسترسی، ظاهر و نما، امکانات.

  1. دسترسی

اگر دسترسی خانه برایتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است می بایست محله‌ای را انتخاب کنید که نزدیک به راههای اصلی شهر بوده و بیش از یک راه برای ورود و خروج داشته باشد. یکی از مهم ترین بخش های زندگی روزمزه مردم سفر به محل کار و بازگشت از آن به منزل می باشد بنابراین خانه ای که دسترسی راحت تر و مطلوب تری داشته باشد دارای طرفداران بیشتری در بین مردم می باشد.

  1. ظاهر و نما

ظاهر محله نیز از اهمیت بالای برخوردای می باشد. درختان بلند، محوطه سازی، فضای سبز و… به محله جذابیت و زیبایی می بخشند. همچنین میتوانید میزان محبوبیت یک محله را با توجه به مقدار خرید و فروشی که در آنجا صورت می گیرد نیز بسنجید.

  1. امکانات

یک محله خوب میبایست دارای امکانات رفاهی خوب و ویژه ای نظیر فروشگاههای مواد غذایی، مغازه ها، رستورانها و… باشد. مدرسه نیز یکی از عوامل مهم میباشد حتی اگر شما بچه نداشته باشید باز هم این موضوع در هنگام خرید و فروش برای خریداران از اهمیت زیادی برخوردار است.

  1. توسعه

این فقط امکانات موجود در یک محل نیست که بسیار مهم است بلکه آینده نیز از اهمیت بالای برخوردار است. برنامه ریزی برای مدارس، بیمارستانها، لوازم حمل و نقل عمومی و یا سایر زیر ساختهای عمومی و عمرانی در یک محل می تواند تاثیر چشمگیری بر روی توسعه و در نهایت قیمت املاک آن منطقه داشته باشد. بهمین دلیل توصیه می شود مکانهایی را برای زندگی پیدا کنید که تبلیغات و برنامه ریزی های عمده ای برای پیشرفت و توسعه آن انجام شده باشد. ناگفته نماند که یکی از موثر ترین عوامل بر روی قیمت املاک در یک محله تبلیغات می باشد.

  1. موقعیت

به عنوان مثال اگر خانه شما در محل و خیابان شلوغی واقع شده باشد احتمالا آنرا با قیمت پایین تری خریداری می کنید اما به همان اندازه فروش آن نیز برایتان سخت خواهد بود. به همین دلیل است که خانه هایی که در اطراف فروشگاههای بزرگ، پمپ بنزین و… قرار دارند اغلب اجاره ای می باشند.

  1. خود خانه اهمیت بخصوصی ندارد

فکر کنید ۲ گزینه پیش رو دارید که هر ۲ در یک محله بسیار عالی قرار دارند اما یکی شکل ظاهری ساده دارد و نیازمند اندکی تعمیرات و تغییرات می باشد و البته از مساحت بالایی نیز برخوردار است و دیگری شکل ظاهری زیبا و جالبی دارد اما مساحت کمتری را نسبت به خانه اولی داراست. انتخاب عاقلانه تر خانه شماره ۱ می باشد چرا که مساحت خانه یکی از مهمترین عوامل در قیمت آن و عواملی مانند شکل ظاهری و معماری نیز همیشه قابل تغییر و بروزرسانی می باشند.

 

املاک اریکه این اطمینان را به شما خواهد داد که با توجه به بودجه شما بهترین پیشنهاد خرید ملک، رهن ملک یا اجاره ملک را پیش روی شما بگذارد. برای اطلاع از جزییات بیشتر، خوشحال می شویم تا با شما گفتگو کنیم. برای اینکار به صفحه ارتباط با ما مراجعه کنید.

۱۳۹۷/۰۸/۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *