امروز: جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

ضربه کاری مالیاتچی ‎ها به مسکن

اخبار ملک ۰۱/۰۴/۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ابلاغ آیین‌نامه اجرایی ماده ۷۷ قانون مالیات‌های مستقیم و تغییر پایه محاسبه مالیات ساخت و ساز مسکن، از «ارزش منطقه‌ای املاک» به «سود سازنده‌» موجی از نگرانی میان تولیدکنندگان، سازندگان و خریداران در بازار مسکن ایجاد کرده است. ذکر این نکته مقدماتی ضروری است که همانطور که چندی قبل از سوی انبوه سازان مسکن مطرح شد بار افزایش قیمت مسکن با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا عمدتا بر دوش خریداران مسکن خواهد بود و این مالیات جدید می‌تواند باعث تداوم شرایط رکودی در بازار اشباع شده مسکن باشد.

وضعیت بحرانی خانه‌های خالی و نیمه خالی در کشور در حال حاضر ۲٫۶ میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد این در حالی است که تعداد خانه‌های خالی تا قبل از سال ۱۳۸۵ حدود ۶۵۰ هزار واحد بوده که در بازه زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ به ۱٫۷ میلیون و سپس به ۲٫۶ میلیون واحد رشد کرد. همچنین ۲٫۱ میلیون مسکن نیمه خالی در کشور وجود دارد که حداکثر ۶ ماه از سال مورد استقبال قرار می گیرد. در این شرایط تولیدکنندگان مسکن با فشارهایی همچون نبود مشتری، نرخ رشد منفی ۱۷ درصد، افزایش مالیات و عدم دسترسی به منابع پیش فروش به دلیل اصلاحات قانونی در دو سال اخیر مواجهند که تولید مسکن جدید را غیراقتصادی می‌کند.

ضربه کاری مالیاتچی ‎ها به مسکن


 

507 بازدید کل ، 1 امروز

  

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود