امروز: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

چشم انداز «ساخت و ساز» تهران در افق ۱۴۰۰

اخبار ملک ۳۰/۰۸/۱۳۹۶

ظرفیت ساخت‌وساز های مسکونی در پایتخت براساس سقف جمعیت‌پذیری شهر تهران تا سال ۱۴۰۴ برآورد شد. بررسی‌ افق سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی در تهران با خط‌کش «طرح جامع شهر تهران تا سال ۱۴۰۴» نشان می‌دهد با احتساب واحدهای مسکونی موجود در پایتخت اگرچه به لحاظ نرخ جمعیت‌پذیری موجود، گنجایش ساخت وساز جدید در پایتخت تکمیل شده اما این اتفاق به‌دلیل مازاد ساخت‌وساز در مناطق شمالی شهر است؛ طوری‌که هم‌اکنون مطابق محاسبات انجام شده براساس خط قرمز ساخت‌وساز در ۲۲ منطقه در طرح جامع تهران ۱۴۰۴، در ۹ منطقه شهر به لحاظ سقف مجاز جمعیت‌پذیری امکان ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید طی ۸ سال آینده وجود دارد.

همچنین طرح جامع تهران خط قرمز جمعیت‌پذیری شهر تهران را در سال ۱۴۰۴ معادل ۱۰ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر تعیین کرده است. به این معنی که مجموعه ساخت وسازهای منتهی به سال ۱۴۰۴ باید به گونه‌ای در شهر اتفاق افتد که کل موجودی مسکن پایتخت امکان سکونت حداکثر ۱۰میلیون و۴۲۰ هزار نفر را در محدوده شهر تهران فراهم کند.

چشم انداز «ساخت و ساز» تهران در افق ۱۴۰۰


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود