امروز: یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

مواردی که میبایست در نوشتن قرارداد هنگام خرید خانه رعایت کنید

راهنمای ملک ۰۹/۰۸/۱۳۹۷

قولنامه خرید خانه

قولنامه خرید خانه

برخی مواقه مواقع ممکن است خریداران خانه از یافتن خانه ی دلخواه و مورد نظرشان به حدی خوشحال  و هیجان زده شوند که توجهی به قراردادی که مینویسند نکنند این موضوع باعث می شود از عواقب بعدی قراردادی که نوشته اند آگاهی لازم و کافی را نداشته باشند.

استفاده از فرم درست

توجه داشته باشید که حتما از قالب و فرم درست استفاده کنید. انواع گوناگونی از فرم قرارداد خرید خانه وجود دارد که هر مشاور املاک متن و فرم قرارداد مخصوص به خود را دارد. شما ممکن است به یک قرارداد برای خرید خانه ای که ساخته شده و یا قراردادی برای خرید خانه ای که در حال ساخت است نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است استانی که در آن زندگی می کنید فرم قرارداد متفاوتی برای زمین و املاک را داشته باشد.

پرداخت بیعانه در ابتدای کار

در اغلب مواقع برای ساخت یک قرارداد خوب نیازمند پرداخت مقدار قابل توجهی بیعانه می باشید. این مقدار ممکن است پول نقد، چک شخصی، املاک و دارایی های شخصی، وام مسکن و یا سفته باشد. اما به طور کلی می بایست هم ارزش با مقداری که برای بیعانه تعیین می شود باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که به هردلیلی نظرتان تغییر کرد و از خرید آن خانه منصرف شدید فروشنده می تواند آن مقدار هزینه ای که به عنوان بیعانه پرداخت کرده اید را پیش خود نگه دارد.

آشکار ساختن چگونگی پرداخت اقساط

شما می بایست به فروشنده بگویید که قصد دارید اقساط و هزینه خرید قیمت خانه را چگونه پرداخت کنید. به صورت نقدی، سهام، املاک و یا سایر دارایی ها. با اینحال عموما خریداران پرداختی های خود را به صورت نقدی انجام می دهند.

ذکر تاریخ تحویل و جابجایی در قرارداد

بیشتر مشکلات و درگیری ها بر روی تاریخ تحویل و جابجایی می باشد که در نهایت باعث می شود آن قرارداد از هم بپاشد و علت آن این است که فروشندگان و خریداران انتظارات غیرعادی و نامعقولانه ای در رابطه با تاریخ تحویل و جابجایی از یکدیگر دارند. به همین دلیل این تاریخ می بایست در قرارداد بصورت دقیق ذکر شود.

ذکر نام شخصی که هزینه ها را پرداخت می کند

توجه داشته باشید که نام کامل شخصی که می خواهد هزینه هارا پرداخت کند را به طور کامل ذکر کنید و توجه داشته باشید که هر شهر یا استان ممکن است در این باره قوانین مخصوص به خود را داشته باشد از اینرو در رابطه با تمامی جنبه های آن با فروشنده مذاکره کنید.

درخواست گزارش کامل از خانه

درصورتی که از چیزی اطمینان حاصل نکرده اید و در رابطه مسائل فنی خانه دچار تردید هستید درخواست از فروشنده درخواست گزارش کنید. و در صورتی که از مشکل خاصی مطلع شدید می توانید از فروشنده درخواست کنید که آن را حل کند و اگر قسمتی از خانه دچار آسیب دیده گی شده است آن را تعمیر کند چرا که این موضوع به پای فروشنده می باشد و میبایست منزل را به طور کاملا سالم تحویل خریدار دهد. ناگفته نماند که این موضوع یکی از دلایل اصلی اختلافات در بین خریداران و فروشندگان می باشد. برای این موضوع می توانید چک لیستی تهیه کنید و در رابطه با هرکدام از موارد موجود در چک لیست از فروشنده توضیح و ضمانت بخواهید.

در انتها قراردادی که تهیه و تنظیم شده است بارها و بارها بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه ی موارد را به طور دقیق و صحیح بررسی کرده اید.


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود