امروز: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

مالیات ۱۰ درصدی ترمزی برای ساخت و ساز

اخبار ملک ۲۴/۰۲/۱۳۹۶

رییس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به ماده ۷۷ قانون مالیات‌های مستقیم و اخذ ۱۰ درصد مالیات از انبوه‌سازان گفت: اجرای این قانون در شرایط رکود بازار مسکن نتیجه خوبی نخواهد داشت، زیرا ناخواسته ۱۰ درصد به هزینه‌های ساخت و ساز اضافه می‌شود.

رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص اخذ ۱۰ درصد مالیات از انبوه سازان اظهار کرد: در حال حاضر این موضوع را هیئت دولت تصویب کرده و قرار است به زودی اجرایی شود. وی افزود: اگر در حین کار و فعالیت برای فردی ارزش افزوده‌ای ایجاد می‌شود، پرداخت مالیات آن به نفع دولت است، زیرا باید بنای اقتصاد کشور بر اساس دریافت مالیات‌ گذاشته شود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان تصریح کرد: اما در حال حاضر دولت به صورت یک‌باره بر ارزش افزوده‌ بخش ساخت و ساز ۱۰ درصد مالیات وضع کرده و این درصد هزینه‌ای است که به مصرف کننده تحمیل می‌شود و بخش ساخت و ساز را دچار شوک می‌کند. جهانگیری اضافه کرد: اگر بازار مسکن رونق داشته باشد و این هزینه را بر آن تحمیل کنیم، هم‌چنان بازار کشش دریافت مالیات را دارد ولی با این وضعیت رکود بازار مسکن و ساخت و ساز، بازار کشش پرداخت این مالیات را ندارد.

وی با بیان اینکه اگر بازار مسکن رونق پیدا کند، می‌تواند مشاغل بسیاری را سرو سامان دهد، خاطر نشان کرد: رونق بازار مسکن و ساخت و ساز، رونق اقتصادی به دنبال دارد، اما شروع دریافت مالیات ۱۰ درصدی از انبوه سازان در شرایط فعلی منجر به تشدید رکود در این بازار می‌شود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: وقتی ساختمانی به قصد فروش ساخته می‌شود و قرار است ۱۰ درصد ارزش افزوده‌ای که ایجاد شده است را سازنده پرداخت کند، این هزینه خود به خود از جیب مصرف کننده می‌رود و اگر از جیب مصرف کننده هم نباشد به هزینه‌های سازنده تحمیل خواهد شد که تحمیل هزینه جدید بر دیگر هزینه‌های سازنده عملا بر ساخت و ساز تاثیر می‌گذارد.


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود