امروز: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

رشد غیرمتعارف اجاره بها ممکن نیست

اخبار ملک ۱۵/۰۵/۱۳۹۶

حسام عقبایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آنچه طی سه چهار سال اخیر در بازار مسکن اتفاق افتاده با وضعیت سالهای قبل مقداری متفاوت بوده است. بر اساس وضعیت معمول بازار مسکن، هر ساله در اسفندماه مالکان رشد قیمت مسکن را لحاظ می کردند که بعضا ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت مسکن را افزایش می دادند که در سه چهار سال اخیر هم این اتفاق افتاد اما تفاوتش این است که به محض ورود به ماههای اردیبهشت و خرداد، مالکان دیدیند نه تنها با این قیمتها مشتری نمی‌آید، بلکه قیمت پایین هم آمده است.

لذا قیمت اعلامی با قیمت تحقق پیدا کرده بسیار متفاوت است. وی افزود: کار مشاور املاک این است که روی فایل و در شرایط طبیعی بازار، کمیسیون دریافت کند. در عین حال که بازار اجاره موجرانی دارد، مستاجرانی هم دارد. هرچقدر که موجر بخواهد عدد را بالا ببرد باید ظرفیتی در مستاجر وجود داشته باشد که این موضوع تحقق پیدا کند.

بیش از ۹۵ درصد مستاجران را دهکهای پایین تشکیل می دهند که حقوقشان بین ۱۲ تا ۲۰ درصد رشد داشته و تمام این رقم به سبد مسکن نمی آید بلکه باید به سبد بهداشت، ‌تغذیه، پوشاک، آموزش و غیره هم برود و بین ۷ تا ۱۰ درصد آن به مسکن اختصاص می یابد؛ این همان رقمی است که ما به عنوان رشد اجاره بها در شهرهای بزرگ اعلام کردیم.

رشد غیرمتعارف اجاره بها ممکن نیست


  

552 بازدید کل ، 1 امروز

  

نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود