حقه ها و ترفندهای مشاورین املاک در هنگام خرید و فروش خانه که میبایست از آنها آگاه باشیم

راهنمای ملک ۱۹/۰۹/۱۳۹۷

به طور کلی مشاورین املاک برای خرید و فروش خانه به شما کمک می کنند و بهترین گزینه برای مشورت و راهنمایی شما هستند اما میبایست بدانید که آنها در کار خود خبره و نابغه هستند بطوری که می توانند تا آخرین ریال پولتان را از چنگتان بیرون آورند یا بهترین شرایط را برای انجام معامله برای شما ایجاد کنند. بنابراین جیبتان را محکم بچسبید و با دقت رفتار و گفته هایشان را بررسی کنید تا در دام آنها نیفتید. در ادامه به چند مورد از حقه ها و ترفند های آنها اشاره می کنیم.

شما را به هیجان و در برخی موارد به دیوانگی وا میدارند

آنها با شلوغ کردن اطراف محیط خانه فضایی را ایجاد می کنند که تصور کنید این ملک طرفداران زیادی برای خرید دارند که هر کدام قیمت های پیشنهادی خاص خود را دارند که شما به هیچ عنوان از آنها آگاه نیستید برای مثال زمان ملاقات را به گونه ای ست می کنند که چند خریدار به طور همزمان به محل مورد نظر آمده و با هم روبرو شوید از این رو فضایی رقابتی بین علاقه مندان و خریداران ایجاد می کنند.

محکم باشید و فریب آنها را نخورید چرا که هدف آنها این است که پیشنهادی بسیار بالاتر از قیمت اصلی خانه را ارائه دهید همچنین بدانید که اگر خانه رویاهایتان را هم خریداری کنید اما باقی عمرتان با ورشکستگی و مشکلات زیاد مالی سپری شود هیچ دستاوردی نداشته اید و فقط پولتان را هدر داده اید.

صحبت کردن درباره بهترین نوع معامله و هزینه

هرگز به آنها اجازه ندهید که از خط قرمزها و میزان مبلغی که میتوانید هزینه کنید آگاه شوند. و هرگز به یک مشاور املاک اکتفا نکنید و تصور نکنید که آن فرد بهترین مشاور و بهترین راهنما برای شما میباشد.

ادعا می کنند که فرد دیگری پیشنهادی بالاتر از شما ارائه داده است

چند روز بعد از اینکه از خانه مورد نظر دیدن کردید و آنرا انتخاب نمودید و پیشنهاد خود را بصورت کتبی ارائه نمودید از مشاور املاک با شما تماس گرفته و مدعی می شوند که رقیبی پیدا کرده اید که مبلغی بسیار بالاتر از مبلغ شما ارائه نموده است در چنین مواقع میبایست مشکوک شوید و از آنها بخواهید تا قرار ملاقاتی بین شما تنظیم کنند تا از صحت ادعایشان مطمئن شوید.

پیشنهاد برای تبلیغات بیشتر

ممکن است خانه ای که به فروش گذاشته اید با گذشت زمان به فروش نرسد در چنین شرایطی مشاورین املاکی که منزلتان را برای فروش به آن ها سپرده اید به شما می گویند که شما نیازمند تبلیغات بیشتر و وسیع تری هستید که البته نیازمند پرداخت مبلغ بالاتری نیز میباشد. آگاه باشید و با دقت محیط اطراف خود و شرایط موجود را بررسی کنید و از خود بپرسید که چرا تاکنون  تبلیغات لازم و مورد نیاز را انجام نداده ند؟ پس از یافتن جواب این سوال و بررسی کامل شرایط تصمیم نهایی خود را بگیرید.

افزایش قیمت خانه درصورتی که مطلع شوند در حال گرفتن  وام مسکن با بهره پایین هستید

هرگز به آنها نگویید که در حال گرفتن وام مسکن هستید خصوصا قبل از اینکه قیمت نهایی خانه را به شما بگویند چرا که این موضوع باعث می شود تا قیمت خانه را بصورت نجومی و غیر منطقی بالا ببرند.


نظر خود با بیان کنید

۳ پاسخ ها به “حقه ها و ترفندهای مشاورین املاک در هنگام خرید و فروش خانه که میبایست از آنها آگاه باشیم”

  1. سلام.
    فرضا من زمینی دارم که به قیمت ۱۰ میلیارد برای فروش گذاشتم.اما املاکی اونو به قیمت ۱۲ میلیارد تومن به مشتری معرفی کرده.چطور میتونه هماهنگی ایجاد کنه اخه؟ بدون اینکه من یا خریدار متوجه این موضوع بشیم؟
    تازه علاوه براین کلی کمسیون هم باید پرداخت کنم.

  2. هماهنگی دو نوعه.اونو ۱۲ میلیارد اعلام میده و با شما توافق میکنه که اگه ۱۱ میلیارد فروخت سودشو با صما نصف کنه..وقتی جلسه برگزار میشه ۱ میلیارد تخفیف میگیره برای شما و ۱ میلیارد سود میکنید..و بعضی اوقات بالاتر اعلام میدن که تخفیف اصلی رو قاعل نشن

  3. بهروز برکش در ۱۰/۰۲/۱۳۹۹ @ ۰۰:۲۶

    به نظر بنده اصلا کار همچین املاکی پسندیده نیست و این پولا خوردن نداره

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود