تشکیل ۴ کمیته تخصصی در گروه سرمایه گذاری مسکن

یکپارچه سازی‌ و تصویب الزامات برنامه و بودجه شرکتها نیز در کمیته برنامه و بودجه تعیین می‌شود. بکارگیری ساز و کارها و الزامات مورد نیاز جهت تحقق بودجه سالانه شرکت‌ها نظیر تعریف و کنترل برنامه‌های اقدام کلیدی، تعریف و پایش ریسک‌های برنامه، برنامه ریزی و کنترل جریان نقدی نیز از دیگر اهداف تاسیس کمیته برنامه و بودجه است.

تحلیل نتایج ارزیابی عملکرد ادواری شرکت‌ها، بازبینی و در صورت نیاز تعدیل برنامه‌ها و بودجه شرکت‌ها نیز در دستور کار این کمیته قرار دارد. کمیته بازاریابی و فروش نیز با هدف ارزیابی و تصویب برنامه بازاریابی و فروش شرکت‌های گروه، برگزاری آموزش برای مدیران و کارکنان فروش، پیشنهاد بازنگری ساختار سازمانی و شرح وظایف فروش شرکت‌ها، ارزیابی نتایج عملکرد شرکت‌ها در حوزه فروش و آسیب‌ شناسی فروش گروه راه اندازی شده است.

کمیته تامین منابع مالی از دیگر کمیته‌های تاسیس شده در شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن به شمار می رود که محور فعالیت این کمیته برگزاری جلسات متعدد در مدیریت امور اعتباری بانک مسکن و طرح مسائل و مشکلات موجود در زمینۀ اخذ تسهیلات شرکت های تابعه، پیگیری اخذ موافقت بانک مسکن در خصوص اعطاء تسهیلات انفرادی برای متقاضیان خرید واحدهای شرکت های تابعه گروه سرمایه گذاری مسکن، پیگیری اخذ موافقت بانک در خصوص اعطاء تسهیلات بدون رسوب پول و یا خرید اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن جهت متقاضیان خرید پروژه‌های شرکت‌های تابعه گروه سرمایه گذاری مسکن، اخذ موافقت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و خرید دین برای شرکت‌های تابعه و توثیق سهام شرکت‌های تابعه نزد بانک مسکن به منظور اخذ تسهیلات سرمایه در گردش تعریف شده است.

همچنین با توجه به اینکه تغییر برخی از فاکتورهای بنیادی در بازار مسکن از جمله تعادل عرضه و تقاضا، شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن را متمایل به تغییر در نحوه تعریف و سرمایه گذاری در پروژه‌های جدید کرد تعریف طرح‌های سرمایه گذاری جدید آغاز فرآیند و حلقه مهمی در زنجیره ارزش شرکت‌های ساختمانی محسوب می شود که کمیته سرمایه‌گذاری با همین رویکرد در گروه سرمایه گذاری مسکن تاسیس شد.

تشکیل ۴ کمیته تخصصی در گروه سرمایه گذاری مسکن

۱۳۹۶/۱۲/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *