امروز: پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۸
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

بیشترین استفاده از کمترین فضا در خانه هایی با متراژ پایین

دکوراسیون منزل ۱۳/۰۷/۱۳۹۷

اغلب افرادی که در خانه هایی کوچک و با متراژی پایین زندگی می کنند دچار چالش تغییر دکوراسیون بوده و مدام درگیر آن هستند که چگونه به بهترین شکل ممکن می توانند از فضاهای خالی خود استفاده کنند. در نتیجه آگاهی در رابطه با چگونگی چیدمان و دکوراسیون خانه هایی با متراژ پایین می تواند به طور مستقیم بر روحیه و حال و هوای ساکنان آن خانه اثرگذار باشد. در همین راستا در ادامه به ارایه چند نکته مهم در همین راستا می پردازیم.

از مبل ها و تخت های چند منظوره استفاده کنید

یکی از چالش های مهم و اساسی در خانه هایی با متراژ پایین، عدم وجود فضای کافی جهت قراردادن کمدهایی پرظرفیت است. درنتیجه پیشنهاد می شود که در چنین شرایطی از میزها و مبل های دو منظوره ای استفاده کنید که دارای محفظه هایی مخفی بوده و این امکان را فراهم می آورند که ضمن صرفه جویی در فضا بتوانید برخی از وسایل مورد نیاز خود را نیز در قسمت های مخفی قرار دهید. تخت های دو منظوره ی حاوی دراور نیز گزینه های مناسبی به شمار می روند و می توانند نیازهای شما را به خوبی برطرف سازند.

از گل ها و گیاهان آپارتمانی چشم پوشی نکنید

گل آپارتمانی

گل آپارتمانی

یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین المان های مورد استفاده در طراحی های مدرن، گل ها و گیاهان آپارتمانی می باشند. اما در خانه هایی با متراژ پایین اغلب این تصور غلط وجود دارد که به واسطه عدم وجود فضای کافی استفاده از گل و گیاه در محیط خانه امری غیر ممکن است. یک راهکار ساده و جالب برای حل این مشکل استفاده از گلدان های دیواری و مغناطیسی است که به سادگی به دیوار چسبیده و هیچ فضایی را اشغال نمیکند. استفاده از گل و گیاه در داخل خانه علاوه بر اینکه زیبایی خاصی را به فضای خانه می بخشد موجب میگردد تا هوای درون خانه نیز تصفیه گردد و از طرفی نیز موجب افزایش روحیه و شادابی ساکنین خانه می گردد.

از کمدها و فضاهای دیواری و عمودی استفاده کنید

در اغلب موارد و در بسیاری از خانه های کوچک، فضایی تحت عنوان انبار وجود نداشته و یا در صورت وجود حجم آن بسیار پایین است. در چنین شرایطی بهترین راه حل استفاده از محفظه ها و کمد های دیواری و عمودی است که ضمن ارایه فضای خالی مورد نیاز از اشغال فضاهای خالی خانه نیز جلوگیری می کنند. در واقع در خانه هایی با متراژ پایین شاید نتوان فضای چندانی روی سطح زمین پیدا نمود اما فضای خالی جایگزین دیگری نیز به نام دیوار وجود دارد که درصورت استفاده ی اصولی و صحیح می تواند تمام نیازهای ساکنین یک خانه را برطرف سازد.

در خرید وسایل منزل از طراحی یکپارچه پیروی کنید

دقت کنید تا در دکوراسیون خانه ی کوچک خود همواره از وسایلی استفاده نمایید که از نظر رنگ و طرح با یکدیگر یکپارچه و یک دست باشند تا نمای خانه شلوغ به نظر نرسد. بطور مثال بهتر است در انتخاب رنگ وسایل خانه و دیوارهای آن از تکنیک استتار استفاده کنید.

بدین معنی که رنگ مبلمان با رنگ دیوارهای خانه یکی باشد. چراکه در این حالت چشم بیننده یک محیط یک دست و یک رنگ را میبیند و از نظر روانی فضای اشغال شده توسط مبل و یا وسایل هم رنگ با دیوار خالی بنظر می رسد. در همین راستا پیشنهاد میشود تا نگاهی به وسایل موجود در وب سایت touch of modern بیاندازید.

از دیوارهای جداکننده ی سیار استفاده کنید

دیوار جداکننده سیار

دیوار جداکننده سیار

اگر قصد دارید تا در خانه ی کوچک خریداری شده ی خود یک استودیو و یا محیط کار راه اندازی کنید بهتر است تا از دیوار های جداکننده و سیار استفاده نمایید و فضاهای کاری را از فضای استراحت جدا کنید. از آن جهت که دیوار های سیار از نظر قطر بسیار باریکتر از یک دیوار معمولی می باشند در نتیجه استفاده از این دیوار ها میتواند ضمن عدم اشغال فضای خانه، اتاق های متعددی را برای شما پدید بیاورند.

فن آخر: آینه های دیواری را فراموش نکنید

استفاده از آینه در محیط خانه موجب میگردد تا فضای خانه بسیار بزرگتر از آن چیزی که در واقعیت است بنظر رسد. درواقع بازتاب نور در آینه موجب میگردد تا فضای خانه گران قیمت تر و لوکس تر بنظر رسد. برای این منظور بهترین گزینه استفاده از آینه های دیواری و قدی است که تمام سطوح دیوار را از سطح تا سقف پوشش میدهند.

در نهایت با در نظر داشتن این نکات قادر خواهید بود تا خانه ی کوچک خود را به یک فضای زیبا و شیک تبدیل کنید که ضمن شیک بودن، تمامی نیازهای شما از نظر فضا را برطرف می سازد.


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود