امروز: سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

اسرار طراحی اتاق خواب : ۷ روش برای برای بزرگتر جلوه دادن اتاق خواب

دکوراسیون منزل ۲۳/۰۹/۱۳۹۷

اتاق خواب بزرگ

اتاق خواب بزرگ

حذف لوازم اضافه و درهم برهمی

اتاق خواب شما میبایست در انتهای روز وقتی که میخواهید در آن استراحت کنید محلی دنج و راحت را برای شما فراهم سازد. پر شدن اتاق خواب با قطعات کوچک مبلمان می تواند این حس را برای شما القا کند که اتاق خواب کوچکی دارید. اساسا اگر وسیله ای متعلق به اتاق خوابتان نمی باشد همین حالا آن را خارج کنید و تلاش کنید تا اسباب و وسایل کوچک و اضافی را از اتاقتان حذف و یا تا حد امکان آنها را از نظر ها پنهان نمایید.

گوشه های اتاق را باز و خالی بگذارید

تشخیص دادن اندازه اتاق زمانی که نتوانید گوشه های آنرا مشاهده کنید بسیار مشکل است به یاد داشته باشید که اتاق ها زمانی که گوشه های آن ها نمایان باشد بزرگتر به نظر می رسند  به بیان ساده تر گوشه های اتاق برای پر بودن آنجا قرار نگرفته اند. همچنین از قرار دادن اقلامی مانند گلدان، کتابخانه و … در گوشه های اتاق خودداری نمایید.

استفاده از کفپوش چوبی

کفپوش چوبی اتاق خواب

کفپوش چوبی اتاق خواب

یکی از مهمترین و کلیدی ترین روش ها در طراحی یک اتاق خواب بزرگ و زیبا استفاده از کفپوش چوبی است. این کفپوش چشم را به گونه ای فریب می دهد که تصور می کنید اتاق خواب شما فضای بزرگتری دارد و علت آن این است که الگوی این کفپوش ها با دیوارهای اطراف اتاق یکی نمی باشد.

استفاده از فرش

فرش بزرگ

فرش بزرگ

اگر در حال حاضر از کفپوش اسفاده می کنید یا سطح سختی مانند سرامیک دارید، یک فرش بزرگ به آن اضافه کنید. این کمک می کند تا احساس کنید اتاق بزرگتر به نظر می رسد. استفاده از فرش در زیر تخت به گونه  ای که از هر طرف تخت به مقدار ۱۶ تا ۱۸ اینچ بیرون بزند باعث بزرگتر به نظر رسید فضای اتاق می شود.

نورپردازی مناسب

استفاده از لوستر ها و لامپ های آویزان در بالای میزهای کناری باعث این می شود علاوه بر اینکه فضای رو میز خالی باشد بلکه نور لازم و کافی نیز به سمت چشم هدایت شود.

پرده ها

پرده ها می بایست از بالای سقف تا کف طبقات آویزان باشند. استفاده از پرده های کوتاه پیوستگی و زیبایی اتاق را بر هم میزند بهمین دلیل بهتر است که از پرده های بلند استفاده کرد

استفاده از ملافه و بالش مناسب

هیچ چیز به اندازه ملافه ها و بالش های شلوغ و درهم برهم بر روی تخت باعث کوچکتر شدن یک اتاق خواب نمی شود. به همین دلیل می بایست اندازه و تعداد آنها مناسب با اندازه و ابعاد تخت باشد.


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اریکه

املاک اریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) (خرید آپارتمان در شهرک اندیشه) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود