آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

اخبار ملک 27/02/1396

آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

ماده ۴ قانون املاک آپارتمان ها می گوید : پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد

یا نگیرد الزامی است، اما هزینه های جاری نباید از جانب فرد پرداخت شود.

سوال اینجا است که است که آیا در این مدت که این فرد در آن واحد نبوده و آنجا خالی بوده است

شارژ ماهیانه به وی تعلق می گیرد یا خیر؟

مصطفی سرخیل، یک حقوقدان در این باره اینگونه می گوید:

سوال در مورد عدم استفاده از ساختمان به مدت یک سال میباشد.

آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

در قسمت آخر ماده ۴ قانون ملک آپارتمان ها می گوید:

پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد الزامی است.

بدیهی است هزینه هایی که به عنوان هزینه های جاری معروف هستند؛

مانند برق و آب نباید از جانب فرد پرداخت شود. ولی هزینه های مشترک که به اورشارژ (شارژ مالکین) معروف هستند

باید پرداخت شوند. این موارد شامل هزینه هایی مانند اضافه کردن تاسیسات، تعمیرات تاسیسات، رنگ آمیزی و … می شود.

آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟


نظر خود با بیان کنید

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

درباره مشاورین املاک اَریکه

املاک اَریکه با بیش از ١۵سال سابقه پر افتخار در امور ملک و املاک (آپارتمان/باغ/باغچه/زمین/ویلا/تجاری) به صورت هدفمند در تلاش است که نه تنها رضایت مشتریان گرامی را جلب کند بلکه با مشاوره های موثر توسط کارشناسان خِبره برای متقاضی های گرامی برنامه ای هدف مند در راستای افزایش سرمایه ی مالی ایشان اجرا نماید گروه مشاورین املاک اریکه پس از گذشت سالها و به جای گذاشتن سابقه ی درخشان توانسته است فعال ترین و سرشناس ترین املاک از میان املاک های تهران کرج و حومه شود

تماس فوری با ما